Čo by ste o špargli mali vedieť

Špargľa, alebo aj asparagus lekársky, patrí medzi najstarší druh zeleniny v našej histórii.

V Európe sa sezóna špargle považuje za „vrchol gastronomického kalendára“  a na Slovensku sa stáva čoraz obľúbenejšou lahôdkou. Sezóna špargle je krátka, trvá totiž len cca od apríla do júna.

Spoznajte aj vy túto “kráľovnú zeleniny“ zblízka aj v netradičných „úlohách“:

Do kytice?

Špargľa je kvitnúca rastlina, ktorá sa bežne používa na ľudskú spotrebu. Niektoré druhy špargle sa dokonca pestujú ako okrasné rastliny a svoje využite má aj v kvetinárstve pri aranžérstve.

Vzácna trvalka

Väčšina zeleniny, ktorú poznáme je jednoročná, a tak je potrebné ju sadiť každý rok. Avšak špargľa je výnimka, ide totiž o trvalku, čo znamená, že sa z roka na rok vracia. Ešte stále v niektorých oblastiach môžeme nájsť špargľu rásť aj voľne v prírode. Dobre sa jej darí v pôde s vysokým obsahom soli, tá sa tradične pridávala na miesta, kde sa špargľa pestovala, čo zabraňovalo rastu burín a uľahčovalo pestovateľom prácu.

Špargľu len tak nepresadíte a v kvetináči by sa jej nepáčilo

Špargľa dorastá do výšky až 150 cm. Najčastejšie sa však zberá, keď jej výška dosiahne 30 centimetrov, a tak sa zachová jej lahodná chuť. Vykopanie či presadenie špargle nie je prakticky možné, pretože korene špargle dorastajú až do dĺžky dvoch metrov. Vďaka tomu si však rastlina dokáže nájsť dostatok vlahy na prežitie aj v suchých podmienkach.

 

Zelená, biela či fialová?

Medzi najbežnejšie predávané druhy patrí špargľa bielej a zelenej farby. Zelená špargľa sa nachádza najdlhšie na záhonoch a svoju farbu získava zo slnečného žiarenia. Nájdeme v nej množstvo vitamínu Cbetakarotén, ktorý napríklad v bielej špargli nenachádza. Zelené výhonky sú pre svoju mierne horkastú chuť ideálne pre studenú kuchyňu.

Biela špargľa sa zberá skôr, ako jej výhonky stihnú vyliezť na povrch pôdy. Je jemnejšia a náročnejšia na zber. Keď prerazí hrot špargle povrch zeme, odreže sa špeciálnym nožom pod zemou. Pre svoju jemnú chuť je medzi konzumentmi najobľúbenejšia.

Stretnúť sa môžeme aj so špargľou fialovej farby. Tú získava špargľa po vyklíčení zo zeme. Vyznačuje sa o niečo sladšou, ovocnejšou, chuťou než špargľa zelená.

 

Ktorá je čerstvá?

Sladkastá vôňa, vŕzgajúce výhonky a uzavreté špičky. Stonka je pružná a pri ohýbaní máte pocit, že praskne? Vybrali ste správne!

Pri kúpe si všímajte si stonky v časti rezu, ak začínajú plesnivieť, špargľa leží v regáli už dlhšie. Vyhýbajte sa tiež zväzkom, ktoré sú zaparené či žlté.

U nás nájdete čerstvú slovenskú špargľu v BIO kvalite pestovanú vo Veľkých Levároch. Vypestovaná prirodzeným spôsobom, bez chemických prostriedkov a ručne zbieraná. Do vášho košíka ju môže vložiť tu: https://www.svetbedniciek.sk/search?search=%C5%A1parg%C4%BEa&do=searchForm-form-submit

 

Ako špargľu správne skladovať?

Skladovaná v chladničke vydrží dlhšie čerstvá.

Špargľa vám vydrží najdlhšie čerstvá, keď zabalíte jej konce do vlhkej papierovej utierky. Ak budete takto zväzok špargle skladovať v chladničke, ideálne vo zvislej polohe, vydrží vám čerstvý ďalšie 2 – 3 dni.  Stonky špargle odporúčame umývať až tesne pred jej spracovaním.

Špargľu môžete skladovať aj v mrazničke, avšak po vybratí nečakajte kým sa rozmrazí, ale pridajte ju do varenia hneď.

 

Liek na všetky choroby?

Už starí Rimania a Gréci považovali špargľu za všeliek, verili totiž, že dokáže vyliečiť čokoľvek.

Vzhľadom na vysoký obsah vitamínov a minerálov, patrí špargľa k tým druhom zeleniny, ktorým hovoríme elixír zdravia a mladosti. Táto delikatesa posilňuje náš imunitný systém, zlepšuje trávenie a činnosť čriev.

Povestná je tiež nízkym obsahom kalórií, nakoľko voda tvorí až 94 % špargle. Nutrične vyvážená pochúťka je tiež bohatým zdrojom vlákniny a pomáha k očiste tela od toxických látok. Konzumácia špargle sa odporúča tehotným ženám, prípadne tým, ktoré plánujú otehotnieť – je totiž výborným zdrojom kyseliny listovej. Zaujímavosťou je, že sa tiež považuje za prírodné afrodiziakum.

 

Variť, piecť či vyprážať?

Pred prípravou špargle odkrojíme jej drevnaté časti a ošúpeme škrabkou na zemiaky.

Špargľu si môžete pripraviť prakticky akýmkoľvek spôsobom. Je veľmi chutná aj surová v šaláte alebo grilovaná, vyprážaná či dusená v pare. Už si len vybrať, ktorý z chutných receptov na prípravu špargle vyskúšate najbližšie.

 

 

Tip pre vás:

Ak sa veľmi ponáhľate, špargľu si môžete uvariť aj v mikrovlnnej rúre. Výhonky stačí vložiť do misky s trochou vody a zohrievať tri až štyri minúty.

Špargľa je skvelým nutrične vyváženým spoločníkom ku grilovanému mäsku, či k vajíčkam na raňajky. Využite máj, mesiac špargle, na obohatenie vášho jedálnička o túto zdraviu prospešnú a lahodnú pochúťku.

Tak čo, už máte svoj čerstvý zväzok v bedničke? :)