Vegmezán – vegánsky „syr“ od Nuttery a ReBarbora veganblog

Odpovedá: Bc. Kornélia Socháňová - Social media & marketing manager Nuttery

Ako ste sa dostali k myšlienke „vegmezánu?
 

S Barborkou z ReBarbora veganblog spolupracujeme v NUTTERY už takmer od našich začiatkov. Využíva naše produkty v zaujímavých receptoch, ktoré potom uverejňuje na svojom blogu. Nakoľko sa nielen ona sama stravuje vegánsky ale aj jej rodinka, naše rastlinné výrobky jej robia v kuchyni každodenných pomocníkov. Veľmi často si od nás objednávala aj oriešky, prevažne kešu a mandle.

Raz som sa Barborky spýtala, čo s toľkými orieškami vlastne robí (smiech). Práve tu prišla prvá zmienka o vegánskom parmezáne, ktorý si doma pripravovala zo spomínaných orieškov. Tak vznikla myšlienka, či by sme ho chceli skúsiť vyrábať, nakoľko máme na sklade naozaj poctivú zásobu rôznych orieškov (smiech). Popravde, už dlhšie sme chceli s našim tímom nadviazať spoluprácu, pri ktorej by sme dali možnosť lokálnemu bloggerovi-ke predstaviť svoju receptúru v podobe zaujímavého produktu pod našou značkou. Tento nápad som posunula nášmu tímu, ktorému sa veľmi zapáčil a išli sme do toho.

Následne prišla Barborka k nám do výrobne do Dolného Kubína kde sme spoločne (Ja- Kornélia, Barborka a Zuzka) testovali ingrediencie a vytvorili receptúru Vegmezánu - originálneho vegánskeho parmezánu bez laktózy, poctivou ručnou výrobou. 

 

Čím je „vegmezán“ výnimočný?
 

Rastlinných produktov, ktoré nahrádzajú mliečnu alternatívu syra, je na trhu naozaj mnoho. Na Slovenskom trhu už taktiež existuje široká ponuka vegánskych syrov, no väčšina z nich je na báze kokosového tuku a iných tukov, ktoré sa vo všeobecnosti v našich jedálničkoch snažíme eliminovať, povedala Barborka. Podobné orechové parmezány už vo svete existujú a slúžili aj ako inšpirácia pri tvorbe nášho vegánskeho parmezánu. Možno sa to zdá jednoduché zmixovať 3 ingrediencie, ale vytvorenie správneho pomeru tak, aby chutil dobre a vyhovoval každému, nám skutočne dlho trvalo. Môžeme povedať, že sme ho vyšperkovali do dokonalosti.
 

Ako použiť „vegmezán“ v kuchyni?


Samozrejme je geniálny na cestovinách a na všetkých pokrmoch, kam by vás napadlo bežne nasypať klasický parmezán. My ho pridávame aj na husté polievky, pečenú zeleninu, zapekáme ním cestoviny alebo si ním na záver posypeme domácu pečenú pizzu. Výborne sa hodí do domáceho pesta, do plnených slaných slimáčikov alebo ako posýpka na opečenú bruschettu či bagetku. Avšak, nakoľko je jeho chuť naozaj skvelá, veľmi často si do Vegmezánu popri varení iba tak zaborím lyžičku a vychutnám. Je to naozaj mňamka :)